رقابت های لیگ برتر فتبال افغانستان سه شنبه شب قرعه کشی خواهد شد، این نُخستین بار است که رقابت های لیگ برتر درکشور برگذاری می شود.

این مراسم فردا شب به گونۀ زنده از تلویزیون های طلوع و لمر نشرخواهد شد.

این رقابت ها با حضور هشت تیم در دو گروه چهارتیمی به روز سه شنبه هفتۀ آینده در میدان ورزش پروژه گل آغاز خواهند شد.

پس ازپایان یافتن روند انتخاب هشت تیم درهشت حوزه افغانستان،اکنون این تیم ها تمریناتشان را آغاز کرده اند.

سرمربی تیم ملی افغانستان، یوسف کارگربه طلوع نیوز گفته است: « این لیگ که به راه انداخته شد، برای افزایش سطح فتبال افغانستان بسیار موثر است. درآینده لیگ افغانستان، یک لیگ معیاری خواهد بود و درسراسر کشور برگذارخواهد، شد.»

فدراسیون فتبال افغانستان گفته است که برگزاری رقابت های لیگ برتر افغانستان دست آورد بزرگ است و فدراسیون جهانی فتبال یا فیفا نیز از لیگ برتر افغانستان پشتیبانی می کند.

معاون فنی فدراسیون فتبال افغانستان، محمد یاسین محمدی معاون فنی فدراسیون فتبال گفته است: «خانواده ها می توانند دریک فضای کاملأ امنیت دیدارتیم های موردعلاقه شان را ازنزدیک، تماشا کنند. این نمایانگر آن است که فتبال ازطریق این رقابت ها درمیان خانواده نهادینه شده است و خانواده ها علاقمند شده اند تا به کودکان شان اجازۀ فتبال بدهند.»

گفته می شود که پروژۀ گُل یک میدان معیاری می باشد و تمام این رقابت ها درآن برگذار خواهد شد.

فدراسیون فتبال به این باور است که در سال های آینده لیگ برتر افغانستان می تواند پشتیبانی بازرگانان دیگر را برای پیشرفت فتبال درکشور جلب کند.

مرحلۀ آغاز این لیگ که متشکل از ۱۶ مسابقه می باشد، درماه های سپتمبر و اکتوبرسال روان برگذارمی شود که درآن هشت تیم به طور گروهی اشتراک خواهند کرد، به تعقیب آن، مرحلۀ نیمه نهایی و نهایی درورزشگاۀ فتبال افغانستان، برگذارخواهد شد.

تمامی این رقابت ها از طریق تلویزیون های طلوع و لمر پخش خواهند شد.

«میدن سبز» به ابتکار فدراسیون فوتبال و موبی گروپ ازتلویزیون طلوع و لمر به تاریخ ۹ جولای پخش گردید و تا اوایل سپتمبر پخش گردید.